דף הבית / האם העולם קיים 5,775 שנה או 14 מיליארד שנים?

האם העולם קיים 5,775 שנה או 14 מיליארד שנים?

אין לך דבר שלא יעבור תחת חוק הברזל של התפתחות הדרגתי, המסובב ובא מכח התרוצצות של שני כחות זה בזה:
א. כח פוזיטיבי, דהיינו כח בונה,
ב. וכח נגטיבי, דהיינו כח שולל ומהרס.

ועל ידי מלחמתם הקשה והתמידי זה בזה, נמצאים יוצרים ומשלימים את כלל המציאות בכללו, וכל פרט של המציאות בפרטיותו. וכאמור למעלה, שכח השולל, המתגלה בכל מצב מדיני בסופו, הוא המגביה אותו להמצב, שהוא יותר טוב ממנו. וכן הולכים המצבים בזה אחר זה, עד שהוא מגיע על שלימותו הסופי.

ונקח לדוגמא את כדור הארץ, אשר תחילה היה רק כדור גזי דוגמת ערפל. ועל ידי כח המושך שבתוכו, ריכז במשך תקופה מסוימת את האטמים שבו לתוך חוג יותר צר, שבתוצאה מזה נתהפך כדור הגזי לכדור אש נוזלי. ובהמשך תקופות של מלחמות נוראות של שני הכחות שבכדור הארץ, הפוזיטיבי עם הנגטיבי, גבר כח קרירות שבו על כח האש נוזלי, וקירר איזה קליפה דקה מסביב הכדור ונתקשה שם.

אכן עוד לא שקט הכדור ממלחמות הכחות, ובהמשך איזה תקופה גבר שוב כח האש הנוזלי, והתפרץ ברעש גדול מתוך בטן הכדור, ועלה ושיבר את הקליפה הקרה והקשה לרסיסים. וחזר הכדור לאש נוזלי. ושוב התחיל תקופה של מלחמות חדשות, עד שבסוף התקופה גבר שוב כח הקרירות על כח האש, וקירר שנית קליפה קרה וקשה מסביב הכדור.

והפעם היתה הקליפה יותר עבה ויותר מסוגלת להחזיק מעמד נגד ההתפרצויות של הנוזלים מתוך בטן הכדור והיתה כחה יפה לתקופה יותר ארוכה. אמנם בסופה שוב נתגברו הנוזלים, והתפרצו מתוך בטן הכדור, ושברו את הקליפה לרסיסים. ושוב נחרב הכל, ונעשה לכדור נוזלי.

וכן נתחלפו התקופות בזו אחר זו. ובכל פעם שגברה כח הקרירות, נעשה הקליפה שכבש לו עבה ביותר. עד שבסוף נתגברו כחות הפוזיטיבים על הנגטיבים, ובאו לידי הרמוניא מוחלטת: והנוזלים לקחו מקומם במעמקי האדמה, והקליפה הקרה נתעבה כל צרכה מסביב להם, ונתהוה אפשריות ליצירת חיים אורגנים עליה כיום הזה.

ממש על אותו הסדר מתפתחים גם כל גופים האורגנים. כי מעת זריעתם עד גמר בישולם, עוברים עליהם כמה מאות תקופות של מצבים, מפאת שני הכחות הפוזיטיבי עם הנגטיבי, הנלחמים זה בזה, כמתואר בכדור הארץ. ומלחמות האלו הם המביאים את גמר בישולו של הפרי.

וכן כל חי מתחיל בטפת נוזלים קטנה. ועל ידי התפתחות דרגתי בכמה מאות שלבים, מכח מלחמות הכחות האמורים, היא מגיעה בסופה "שור גדול ראוי לכל עבודה", או "אדם גדול ראוי לכל תפקידיו". אלא שיש עוד לחלק בין שור לאדם: כי השור כבר הגיע על שלבו הסופי בתקופותנו היום. אבל האדם, שכח החומרי שבו אינו עוד מספיק להביאו על שלמותו, מפאת כח המחשבי שבו, העולה במדת העזר שבו אלפי פעמים על כח החומרי שבו, נמצא לו משום זה סדר חדש של התפתחות דרגתי, שאינו נוהג בשום בעל חי, – הוא התפתחות דרגתי של המחשבה שלו.

ובהיותו גם יצור חברתי, הרי עוד מעט לו התפתחותו האינדיבידואלי. אלא שלימותו הסופי תלוי גם בהתפתחות של כל פרטי החברה שלו. ומבחינת התפתחות כח המחשבי של האדם, שידע להעריך היטב את המועיל ואת המזיק בשבילו, הגם שאין לחשוב, שעודו עומד בשלב של אדם פרימיטיבי, בכל זאת ברור אפוא שעוד אינו נמצא בשלב של השלמה, אלא שהוא עומד באמצע התפתחותו, ועדיין הוא מסור למלחמות הכחות הפוזיטיבים עם הנגטיבים, כאמור לעיל בכדור הארץ, שהם השליחים הנאמנים לתפקידם, להביא גם את האנושיות על שלמותה הסופי. (בעל הסולם, כתבי בעל הסולם, עיתון "האומה")

One comment

  1. במחילה מכבוד הרב, ראיתי כנס שבו נשאל הרב לגבי המשך נשמה לאחר המוות והרב השיב לשואל אין לך נשמה , נשמה זהו שלב שעליך להגיע בחיים האילו .ועוד טען הרב כי גם ארכאולוגים הוכיחו שלא נותר כלום מהנקבר , אזי מדוע קוברים ? מה "הטענה "של חזון העצמות היבשות ? סליחה על שאלות סתומות אבל מקננות בי מאז השידור של הקונגרס .רחמים ארקובן

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest