דף הבית / קבלה לעם / קבלה למתחיל / להיות מקובל / חיים חדשים 625 – הרב"ש – הרב ברוך שלום הלוי אשלג

חיים חדשים 625 – הרב"ש – הרב ברוך שלום הלוי אשלג

איזה אדם היה הרב"ש, מה היה המסר המרכזי בכתביו ומהי תרומתו העיקרית לאנושות כולה? (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי וטל מנדלבאום בן משה)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "חכמת הקבלה: הרב"ש – הרב ברוך שלום הלוי אשלג".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

הרב"ש היה בנו של המקובל הגדול, בעל הסולם. הוא התייחס לאביו כאל המורה שלו, וזה לא היה דבר קל. הוא עבד בבניין, בסלילת כבישים, ובמקביל למד אצל אביו כל יום, לפנות בוקר, כמנהג המקובלים.

הוא היה אדם צנוע, נסתר מאוד. בצעירותו קיבל הסמכה לרבנות מהרב קוק והרב זוננפלד. הוא כתב את כל מה ששמע מאביו, וקיבל בשמחה אנשים חילוניים ללמוד קבלה, כי זהו זמן התיקון.

אין בעולמנו מישהו חשוב יותר מבעל הסולם ובנו הרב"ש, הם הכינו את שיטת התיקון לעולם. בזכותם יש דרך סלולה להתקדם לדרגה הבאה של התפתחותנו, להבנה ולהכרה עליונה.

הייתי מעביר הרצאות בתל-אביב, ומשם הבאתי 40 תלמידים לרב"ש, והוא החל לכתוב מאמרים מיוחדים עבורם. במאמרים אלו הוא ביטא את כל העבודה הפנימית שאדם צריך לעשות כדי לממש את מטרת החיים. עלינו להתפתח לדרגת האדם שדומה לכוח העליון, להתעלות מהאגו שמפריד ולהתחבר.

בעל הסולם והרב"ש הכינו תרופה נגד האגו שמרחיק בינינו וגורם לפירוד, דחייה ושנאה הדדית. בעזרת התרופה הזו אפשר לרפא את כל חולאי העולם, ולהפוך להיות באמת "כאיש אחד בלב אחד".

כשאנשים לומדים להתחבר, הם מגלים ביניהם את הכוח העליון, כוח מיוחד של אהבה וחיבור. ואז הם מתחילים להרגיש חיים ברמה חדשה, גבוהה יותר, בהרמוניה. אם יהיו בינינו קשרים טובים, כל אחד ידאג לכולם, וזה יפתור את כל הבעיות. ודאי שהטבע שלנו מנוגד לחיבור, לכן אנחנו צריכים תרופה, שיטה להתעלות מעל הטבע.

בזכות בעל הסולם והרב"ש נפתח בפנינו העולם הבא, רמת הקיום הבאה שבה כולנו מחוברים. וכמובן שכל זה לא שייך לדת, חכמת הקבלה נובעת מידיעת הכוח העליון בלבד. לסיכום, שני המאורות הגדולים האלה פתחו לנו את הדלת לעולם עליון, שלם, נצחי ונאור.

תוכניות קודמות:
חיים חדשים 623 – תוכנת החיים
חיים חדשים 622 – שנה חדשה
חיים חדשים 621 – הסוד לשנה טובה

לינק מקוצר למאמר: http://laitman.co.il/HAEEC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest